Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Günlük vücut bakımı tabii ki çoğu insan için önemlidir. Ancak cildin ne kadar bakıma ihtiyacı var? Patent çare diye bir şey yoktur. Bununla birlikte, gerçekte, su ve temizleyicilerle olan herhangi bir temas deriyi nemden mahrum bırakır ve asit mantonunu zayıflatır. Sık duş ve banyo yapmak, cildin kurumasını ve esnekliğini kaybetme riskini taşır.

İdeal cilt temizliği
İdeal deri temizliği, bireysel cilt türüne, yaşına, cildin durumuna ve cildin kirlenme derecesine göre uyarlanmalıdır.

Oldukça kuru cilt için, günde sadece bir kez duş alması ve banyo yaptırması önerilir. Sabun ya da başka alkalin deterjan hafif göre, nemlendirici temizleme losyonlar ve kremler cildin pH değeri için uyarlanmış ve daha az kendi asit örtüsünü saldırı olan, değiştirilecek sindet adlandırılan gerekir.

Serbest radikaller – cilt için hücre katilleri
Serbest radikaller – olarak da adlandırılan oksidanlar – vücutta meydana gelen ve nikotin, hava kirleticileri veya ağır metal, örneğin, dışarıdan etkilere çok reaktif hale moleküller (örneğin, oksijen) parçalarıdır.

Bu, bağlanabilecekleri diğer kimyasalları sürekli arıyor oldukları anlamına gelir. Kollajen, hücre zarı ve cildin lipid tabakasına saldırırlar.

Normalde vücut hücreleri bu saldırganlara karşı radikal temizleyiciler veya antioksidanlar olarak adlandırılan oldukça aktif moleküler bileşiklerle korur. Bu maddeler yeterli sayıda bulunmazsa veya serbest radikal artarsa, hücreler yok edilir ve hayatta kalanlar yeteri kadar hızlı yenilenemez ve erken yaşlanamazlar. Bu işlemler ciltte özellikle belirgindir: hızlanan cilt yaşlanması, erken kırışıklıklar ve yorgun ve sarkma cildi.

Pota ve tuvaletten umut
Kozmetik endüstrisi, “hücreye aktif”, “nemlendirici”, “besleyici”, “gözenek arındırıcı”, “yeniden canlandırıcı” gibi sözlerle yıllarca milyarlarca satış yapar. Sonsuza dek genç görünüm sağlayan mucize tedavisi, ancak yoktur. Bununla birlikte, sağlıklı bir yaşam tarzıyla, dengeli beslenme ve hedefli, tutarlı bir bakım yaşlanmayı geciktirebilir.

Bir günlük krem dehidrasyon ve zararlı maddelerden cildi korumak için kullanılır. Bunun için krem ​​neme ve yağa sahip olmalı ve cildi bu maddeleri depolamaya yardımcı olmalıdır. UV radyasyonu cildin en agresif düşmanlarından biri olduğu için gündüz kremi de en az dört güneş koruma faktörü olan bir UV filtresi içermelidir.

gece kremi iyileşme ve yenilenme içinde cildi destekleme görevi vardır ve bu nedenle özellikle birçok gerektiğini besin içerdiği ve nem.

20 Şubat 2018 - 05:43

ReGoR

424 views

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende chatmerkezi.org Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi chatmerkezi.org

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eglenceli
  • Seviyeli