Cinsel Hayatınızı Geliştirmek İçin İpuçları

Cinsel Hayatınızı Geliştirmek İçin İpuçları

Sorun ister büyük ister küçük olsun, seks hayatınızı tekrar izlemek için yapabileceğiniz birçok şey var. Cinsel sağlığınız genel zihinsel, fiziksel ve duygusal sağlığınızla el ele gider. Partnerinizle iletişim kurmak, sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmek, piyasadaki birçok mükemmel kendi kendine yardım malzemesinden faydalanmak ve sadece eğlenmek zor zamanlar geçirmenize yardımcı olabilir.

Tatmin edici bir seks hayatı zevk

Seks. Söz, duyguların bir kaleydoskopunu çağrıştırır. Sevgiden, heyecandan ve şefkatten, özlemden, kaygıdan ve hayal kırıklığından – tepkiler, cinsel deneyimlerin kendileri kadar çeşitlidir. Dahası, pek çok insan tüm bu duyguları ve pek çok insanı, onyıllardır süren bir seks hayatı boyunca karşılayacaktır.

Ama seks ne, gerçekten mi?

Bir seviyede, cins, türü devam ettirmek için tasarlanmış bir başka hormon güdümlü bedensel işlevdir. Tabii ki, bu dar görüş insan cinsel cevabının karmaşıklığını hafife alıyor. İşyerindeki biyokimyasal güçlere ek olarak, deneyimleriniz ve beklentileriniz cinselliğinizi şekillendirmeye yardımcı olur. Kendinizi cinsel bir varlık olarak algılayışınız, tatmin edici bir cinsel bağlantı oluşturan şey hakkındaki düşünceleriniz ve eşinizle ilişkiniz, tatmin edici bir cinsel yaşamı geliştirme ve sürdürme yeteneğinizdeki temel faktörlerdir.

Partnerinle konuşmak

Çoğu çift, en iyi koşullar altında bile seks hakkında konuşmak zor buluyor. Cinsel sorunlar ortaya çıktığında, acı, utanç, suçluluk ve kızgınlık duyguları konuşmayı tamamen durdurabilir. İyi bir iletişim sağlıklı bir ilişkinin köşe taşı olduğu için, diyalog kurmak sadece daha iyi bir cinsel yaşam için değil, aynı zamanda daha yakın duygusal bir bağ için ilk adımdır. İşte bu hassas konuyu ele almak için bazı ipuçları.

Konuşmak için doğru zamanı bulun. İki tür cinsel sohbetler vardır: yatak odasında bulunanlarınız ve başka yerlerdekiler. Eşinizin sevişmenin ortasında ne kadar iyi hissettirdiğini söylemek mükemmel bir yaklaşımdır, ancak uyumsuz cinsel istek ya da orgazm sıkıntıları gibi daha büyük sorunları tartışmak için daha tarafsız bir ortamda olana kadar beklemek en iyisidir.

Eleştirmekten kaçının. Couch önerileri, “Negatiflere odaklanmaktan ziyade, saçlarıma bu şekilde hafifçe dokunduğunuzda gerçekten çok seviyorum” gibi olumlu terimler. Cinsel bir meseleyi, suçu tayin etmekten ziyade birlikte çözülecek bir sorun olarak bir yaklaşım olarak ele alın.

Partnerinizdeki değişiklikler hakkında partnerinize katılın. Sıcak basmaları gece sizi koruyorsa veya menopoz vajinanızın kurumasını sağladıysa, eşinizle bu şeyler hakkında konuşun. Bu fiziksel değişikliklerin ilgisizlik olarak yorumlanmasından çok, gerçekten neyin devam ettiğini bilmesi daha iyidir. Aynı şekilde, eğer bir erkekseniz ve artık seks düşüncesinden artık bir ereksiyon elde edemiyorsanız, partnerinizi sizi uyandırmak için yeterince çekici olmadığına inandırmak yerine, sizi nasıl teşvik edeceklerini gösterin.

Dürüst ol. Eşinizin duygularını bir orgazm yaparak koruyabileceğinizi düşünebilirsiniz, ancak aslında kaygan bir eğimden başlıyorsunuz. Herhangi bir cinsel sorun hakkında konuşmak zor olduğundan, zorluk seviyesi, yalanlar, acılar ve küskünlük yıllarında gömüldükten sonra, zorluk seviyesi hızla yükseliyor.

Sevgiyi cinsel performansla eşitleme

Bir bakım ve hassasiyet atmosferi yaratın; sık dokun ve öp. Cinsel zorluklarınız için kendinizi veya eşinizi suçlamayın. Bunun yerine, ilişkinizde duygusal ve fiziksel yakınlığı sürdürmeye odaklanın. Yaşlı çiftler için tartışmaya değer başka bir potansiyel hassas konu, bir partner öldükten sonra ne olacağıdır. Sağlıklı bir cinsel yaşamdan zevk alan çiftlerde, hayatta kalan partner muhtemelen yeni bir partner aramak isteyecektir. Her ikiniz de hala hayatta olduğunuz sürece açıklığınızı bu olasılıkla ifade etmek muhtemelen suçluluktan kurtulmak ve süreci daha sonra hayatta kalanlar için daha az zorlaştırmak olacaktır.

Kendi kendine yardım stratejilerini kullanma

Cinsel sorunları tedavi etmek her zamankinden daha kolay. İhtiyacınız varsa devrimci ilaçlar ve profesyonel seks terapistleri var. Ancak, sevişme stilinizde birkaç ayar yaparak küçük cinsel sorunları çözebilirsiniz. İşte evde deneyebileceğiniz bazı şeyler.

Kendini geliştir. Her tür cinsel sorun için yeterli sayıda kendi kendine yardım malzemesi mevcuttur. İnternet’e veya yerel kitap mağazana göz atın, size uygun birkaç kaynak seçin ve bunları ve eşinizin sorun hakkında daha iyi bilgilendirilmesine yardımcı olmak için bunları kullanın. Doğrudan konuşmak çok zorsa, siz ve eşiniz özellikle beğendiğiniz ve birbirinize gösterdiğiniz geçişlerin altını çizebilirsiniz.

02 Nisan 2018 - 00:23

ReGoR

293 views

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

  Beauty Formulas Foot Mask ( Ayak Maskesi)

  23 Nisan 2018

  684 views

  Beauty Formulas Foot Mask ( Ayak Ma..

  Merhaba Kızlaarr, yaz ayları yaklaşıyor haliyle dolaplar değişiyor yazlık kıyafetler ve ayakkabılar çıkıyor. Bütün kış sıkı ayakkabıların içinde...

  MEZUNİYET

  23 Nisan 2018

  638 views

  MEZUNİYET

  Merhaba canlar… Yakında kısmetse mezuniyet makyajı postu yazacağım ve inşallah aşamalarıyla anlatacağım ama bu makyajı düşünürken aklıma bir...

  AVON NATURALS HAİR CARE (Apricot&Shea)

  23 Nisan 2018

  634 views

  AVON NATURALS HAİR CARE (Apricot�..

  Merhabalar… Bugün en son aldığım durulanmayan saç bakım kreminden bahsedeceğim… İlk baş ambalajı ve kokusu insanı kendine çekiyor zaten 🙂...

  SAÇ MASKELERİM

  23 Nisan 2018

  688 views

  SAÇ MASKELERİM

  Merhabalar… 🙂 Bugün sizlere saç maskelerinden bahsedeceğim, saç maskelerinin kalitesi ve markası kadar önemli olan bir diğer şeyde nasıl uygulandığı...


Haydi Sende chatmerkezi.org Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi chatmerkezi.org

Neden Biz!

 • Kaliteli
 • Daimi
 • Eglenceli
 • Seviyeli